WordPress 4.3 ile Gelen Yeni Özellikler

Site İkonu

Site İkonu

Biraz gecikmiş olsa da nihayet geldi dediğimiz güzel ama ufak bir özellik. Akıllı telefonların kullanım oranlarının git gide artmasından dolayı favicon bambaşka boyutlara geldi. Önceden sadece tarayıcılara mahsus olan bu özellik şimdi eş zamanlı akıllı telefonlarda da boy gösteriyor. Artık WordPress kullanan siteler özelleştirme ekranından sitelerine ait gelişmiş ikon tanımlaması yapabilecekler. Bu gelişmiş ikonlar telefonların tarayıcısında gezinirken “ana ekrana ekle” denildiğinde boy gösteriyor. Aynı bir uygulama ikonu gibi çıkan bu ikon tanımlaması göze çok güzel hitap edebiliyor.

Özelleştirme Alanına Menü Desteği

Özelleştirme Alanına Menü Desteği

Bildiğiniz gibi WordPress’in son güncellemelerinde özelleştirme ekranındaki geliştirmeler git gide artıyor. WordPress 4.3 versiyonunda özelleştirme ekranına menü desteği geldi. Artık menü tanımlamalarınızı özelleştirme ekranından kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yazmayı Hızlandıran Markdown Kısa Kodları

Yazılım geliştiricilerin çok sıklıkla kullandıkları markdown tanımlamalarını WordPress son kullanıcılarına sevdirmekte kararlı. Yazı yazarken fareye ihtiyacınız duymadan başlık, liste, alıntı vb. türdeki metinsel tanımlamaları çok kolaylıkla yapabileceksiniz. *,  # ve > karakterleri vasıtasıyla çok hızlı tanımlamalar yapabileceksiniz.

Gelişmiş Şifre Oluşturma

Gelişmiş Şifre Oluşturma
Güvenliğe olan önemi arttıran WordPress, artık kullanıcıların daha güçlü şifreler kullanmasını kolaylaştırdı. İlk kurulumda ve profil sayfasından güçlü şifreler oluşturabilmek artık mümkün.

Yönetim paneline sihirli dokunuşlar

Yönetim Paneline Sihirli Dokunuşlar

WordPress’in kullanıcı dostu olması için gerekli ufak sorunlar giderildi.

Sayfalarda yorumları kapatıp/açmak

Artık yeni oluşturulan bütün sayfalarda yorumları kapatabileceksiniz.

Sitenizi özelleştirmek artık çok kolay

Yönetim paneline girmeden özelleştirme ekranını kullanarak sitenizi hızlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Özelleştirme alanın gücü adına! He-Man!

Kaputun altında

Paylaşılan Taxonomilerin arasındaki şartlar artık ayrı terimler de yer alıyor.
single.php ve page.php sayfaları yerine singular.php geldi. Hoşça kalın gençler! :)
Liste tabloları artık birincil sütun olarak tanımlandı.